Zejdeme sa na hambálku prinesie súťaže v improvizácii, čajovňu aj veršobranie

Festival Zejdeme sa na hambálku bude žiť nielen kvalitnými inscenáciami, ale aj zaujímavým sprievodným programom. Nech sa páči...

 

V zázračnej krajine
Ani tento rok nezostane počas festivalu galéria MCK na Záhoráckej ulici v Malackách prázdna. Tentokrát zažijú všetci návštevníci, ako vyzerá „Putovanie do krajiny zázračna“. Výstava Divadelného ústavu Bratislava, pripravená v spolupráci s MCK Malacky, zaujme predovšetkým deti, pretože predstavuje tvorbu slovenských profesionálnych bábkových divadiel a inscenácií činoherných, operných a baletných súborov, ktorá bola venovaná detským návštevníkom. Slávnostné otvorenie výstavy sa bude konať vo štvrtok 20. septembra o 17:00 hod. Vstup je ako vždy voľný. A kto by snáď tú slávu nestihol a výstava ho zaujíma, nepríde o jej čaro, pretože výstava bude trvať až do 21. októbra.

Hravo-výtvarné dopoludnie pre deti
Máte doma neposedného drobca? Zoberte ho v sobotu 22. septembra o 10:00 hod. do parku pred Spoločenským domom MCK, kde bude prebiehať výtvarno-divadelný park pre deti. „Spolu privedieme na svet maskotov Divadla na hambálku. Na veľké textilné plochy namaľujeme päť najzásadnejších postáv zo širokého repertoáru divadelníkov. Postavičky, ktoré budú mať 3, 4 a 5 metrov, budú divadelníkov sprevádzať nielen počas festivalu Zejdeme sa na hambálku, ale aj po celom Slovensku. Príďte darovať kus seba našim divadelníkom, vytvoríme spolu niečo veľké, krásne a plné humoru,“ pozýva na túto akciu výtvarníčka Denisa Bogdalíková. Okrem maľovania a tvorenia sa budú môcť deti aj zahrať s hotovými rekvizitami. A ak by sa niekomu málilo, môže sa zúčastniť súťaže v detskej improvizácii, kde budú deti súperiť v hraní krátkych scénok. Ak majú vaše ratolesti radšej sledovanie divadla, pre ne je určené predstavenie o Princeznej Frmfulíne. Rozprávku o nezbednej, vrtošivej a namyslenej princeznej, ktorá dokáže bez problémov uraziť každého, vrátane Čarovnej víly, vám zahrá Divadlo Jaja. Vstup je voľný.

Ukážte svoj herecký talent!
Ak máte pocit, že vo vás drieme herecké nadanie, príďte ho ukázať v súťaži Boj o veľký hambál. Súperenie v improvizácii je nachystané na sobotu 22. septembra o 21:00 hod. v Spoločenskom dome MCK. Prihlásiť sa môžete priamo na mieste pred vypuknutím súťaže. Súperiť budú medzi sebou trojčlenné tímy, ktoré budú musieť čo najlepšie zahrať krátku scénku na vylosovanú tému, pričom na prípravu budú mať len pár minút. O postúpení, respektíve nepostúpení do ďalších súťažných kôl bude rozhodovať odborná porota. Víťazné družstvo si odnesie nielen Veľký hambál, ale nepochybne aj uznanie všetkých zúčastnených divadelníkov. Tak, prihlásite sa?

Hudobné spestrenie
Tak, ako tomu bolo aj počas iných festivalových ročníkov, aj tento rok sa môžete tešiť na príjemné koncerty. V piatok a v sobotu bude medzi večernými predstaveniami spríjemňovať festivalovú atmosféru živá hudba, napríklad v podaní Ďuriho, Stenlyho a Pedra zo skupiny AC+. Okrem toho je na sobotný večer pripravený koncert skupiny In vivo, ktorá sa vyznačuje tým, že si vzala niečo z Petra Lipu, kúsok z IMT Smile, niekde začujete Xindla X a občas to zavanie bretónskymi Roc'hann. Ťažko určiť jednotný žáner slovenskej kapely In Vivo, isté však je, že i napriek podobnostiam s inými interpretmi, podobnú muziku na Slovensku nepočuť až tak často.

Voňavý čaj aj festivalové noviny
Ak by vás náhodou náš bohatý program unavil, môžete načerpať nové sily v našej divadelnej čajovni, ktorá bude umiestnená na terase Kultúrního domečka (malackého kina). Na tomto mieste sa bude podávať zadarmo čaj ako pozornosť pre všetkých návštevníkov festivalu. V čajovni sa môžete pohodlne usadiť na Tuli vaky, prekonzultovať s priateľmi alebo divadelníkmi predstavenia, ktoré ste videli, prípadne si prečítať o programe, ktorý ste nestihli, vo festivalových novinách. Hladoši si zase budú môcť pochutnať na čerstvom guláši, pečienke či inej dobrote z bufetu.

Keď nastane Veršobranie
Tohtoročnou festivalovou novinkou bude akcia nazvaná Veršobranie, ktorá sa bude konať v nedeľu 23. septembra o 16:00 hod. Možno ste nevedeli, že viacerí Malačania nás úspešne reprezentovali v prednese poézie alebo prózy na celoslovenských súťažiach. Na tomto zaujímavom podujatí sa tak môžete stretnúť so šikovnými recitátormi, ktorí nás reprezentovali v čase od roku 1980 až po súčasnosť. Okrem nich nebudú na Veršobraní chýbať ani špeciálni hostia – Alfréd Swan a Naďa Tučková.  

Št, 09/06/2012 - 19:31 poslal mimi
 

Najbližšie hráme

20.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

1. slávnostná premiéra - vstup len na pozvánky

27.4. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE
2. slávnostná premiéra, vstupné: 7 €

8.5. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

1.6. o 19.00 h, Kino Malacky
G. Feydeau: CHROBÁK V HLAVE

vstupné: 7 €

Vstupenky

Vstupenky na predstavenia v Malackom Kultúrním domečku (kine) si môžte zakúpiť vždy počas jednej hodiny pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.

Vstupenky na predstavenia mimo Malaciek sa kupujú vždy pred predstavením v danej obci, prípadne v predpredaji, ak túto službu organizátor poskytuje.

Zriaďovateľ

 417

Odkazy a spriatelené weby

 DNH na Facebooku

 
Divadlo Žihadlo
  
Malacké pohľady
 
Malacko
 
 
Záhorí
 
Záhorácke divadlo
 
Mesto Malacky